Fotograf Ślubny Rzeszów

Pozowanie podczas sesji ślubnej

Pozowanie podczas sesji ślubnej - Fotograf Rzeszów

Pozowanie podczas sesji ślubnej

Jak prawidłowo pozować podczas sesji ślubnej?

Dobre pozowanie podczas sesji ślubnej i świadomość Twoich działań pomogą Ci pewniej czuć się   podczas sesji zdjęciowej. Przedstawiam więc kilka porad, które mogą Ci w tym pomóc.

Złota zasada pozowania: musisz czuć się naturalnie przed kamerą. Jeśli jakakolwiek poza, zaproponowana przez fotografa ślubnego, wydaje Ci się zbyt nienaturalną, to śmiało zmieniaj ją na inną.

Nie garb się! Pamiętaj o tym i kontroluj swoją postawę. Proste plecy zrobią Ci wizualnie szczuplejszą i delikatniejszą.

Bez tradycyjnych zdjęć portretowych, podczas których panna młoda patrzy prosto w kamerę, nie obchodzi się żadna sesja ślubna. Ale najbardziej delikatne zdjęcia wychodzą wtedy, gdy panna młoda i pan młody patrzą na siebie, a nie na fotografa.

Włącz ulubioną muzykę. To pomoże Ci skupić się na sobie i swoich pomysłach. Chcesz tańczyć? Nie wstydź się – uzyskasz bardzo ciekawe ujęcia.

Używaj podczas sesji ślubnej różnych rekwizytów, które przygotujesz wcześniej. Oprócz zwykłego spaceru po parku, można zorganizować piknik. To pomoże mniej koncentrować się na samym procesie fotografowania i pozowaniu.

Poruszaj się powoli, na spacerze z ukochanym staraj się iść powoli i unikaj gwałtownych ruchów. To dotyczy nie tylko spaceru, ale i całej sesji zdjęciowej. Podczas fotografowania poranka panny młodej zakładaj buty i biżuterię powoli, fotograf zdążył uchwycić wszystkie ważne szczegóły. Kiedy fotograf ślubny poprosi Was o spacerowanie, postarajcie się mniej patrzyć w dół, a więcej na siebie.

Do sesji zdjęciowej w plenerze koniecznie weź ze sobą buty bez obcasów. Jeżeli buty będą obcierać, w twoich oczach będzie czytać się tylko ból i zmęczenie, czego, oczywiście, nie chcemy.

Pozowanie podczas sesji ślubnej - Fotograf Rzeszów

Przygotuj się do sesji ślubnej. Obejrzy kilka wideo na YouTube, w których są przedstawione zasady pozowania. Powtórz przed lustrem wybrane pozy i zobacz czy czujesz się wygodnie. Nie bój się powtórzyć to, co spodobało Ci się najbardziej. Możesz poszukać inspiracji w modnych magazynach lub skorzystać ze strony Pinterest. Nie zapomnij podzielić się swoją inspiracją z fotografem i stworzyć listę poz, które chcesz wykorzystać podczas sesji ślubnej.

Zdjęcia wykonane za chwilę do pocałunku wyglądają bardzo estetycznie i delikatnie. Więc nie spieszcie się całować, żeby fotograf miał możliwość zrobić zdjęcia „chemii” między Wami.

Zaufaj swemu fotografowi i słuchaj jego rad! Kluczem do wspaniałych zdjęć jest zrozumienie się z fotografem i bycie na tej samej fali.